Wspomnienia z wakacji pod hasłem „MOJE EUROPEJSKIE WAKACJE”

W naszej szkole już drugi rok działa Klub Młodego Europejczyka. Każdego miesiąca zaskakuje on społeczność szkolną nowymi pomysłami. Tradycją koła stało się comiesięczne organizowanie dni europejskich, z czym wiąże się przygotowanie gazetki ściennej oraz imprezy temu towarzyszącej.

W odchodach dnia europejskiego bierze udział cała szkoła, bo jest on dostosowany dla młodszych i starszych dzieci. Nasi uczniowie zwiedzili już całą Polskę, poznając zwyczaje i tradycje regionów, piekli chleb i pierniki, a czytając fragmenty „Pana Tadeusza” mieli okazję zatańczyć w strojach szlacheckich poloneza. Odwiedzili krainę św. Mikołaja, poznając przy tym historię Muminków. Wyreżyserowali czeski film, przygotowali pokaz mody w Paryżu oraz wielkie targi europejskie.

Po powrocie z wakacji wszyscy mieli okazję podzielić się wrażeniami pomagając w przygotowaniu gazetki i wystawy szkolnej pod hasłem „ Moje europejskie wakacje”. Licznie wzięli udział w konkursie szkolnym na strój dla Syriusza – maskotki dzieci Unii Europejskiej. Obecnie przygotowujemy się do wydania drugiej edycji szkolnego kalendarza – oczywiście na nadchodzący rok 2010. Zapraszamy również na tradycyjną angielską herbatę oraz ciasteczko, które będą serwowane niebawem podczas „Dnia Angielskiego”.