Aktywne przerwy w klasach starszych

Klasa IVa na „aktywnej” w piłkę gra!  Zaczynamy od krótkiej rozgrzewki w kole, którą co tydzień prowadzą kolejni uczniowie. Potem rozpoczynamy gry i zabawy z piłką. Są to między innymi: „zbijak na dwie piłki”, sztafeta z różnymi piłkami oraz ćwiczenia w odbijaniu piłki siatkowej.  Czasami relaksujemy się leżąc w wygodnej pozycji i zapominamy, że to przerwa w szkole. Bardzo lubimy ten radosny czas wspólnej aktywności ruchowej!

mgr Renata Antoszczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasa IVb rozładowuje napięcia całego tygodnia podczas piątkowej aktywnej przerwy. Zawsze zaczynamy od stosownej rozgrzewki, a następnie wybieramy taką zabawę na jaką mamy ochotę – przeważnie jest to berek lub sieć.  Zdarza się, że gramy również w „dwa ognie” lub organizujemy zawody między drużynami. Grunt to dobra zabawa!

mgr Agnieszka Kaźmierczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poniedziałki po lekcji czwartej klasa piąta ochoczo bierze udział w aktywnej przerwie. Oczywiście nie brakuje krzyku, czasem jednomyślności w wyborze zabawy, ale i tak kończy się na dobrze spędzonym czasie. Zamiast siedzieć z telefonem, uczniowie są razem i dają upust swojej energii. Lubią berka, piłkę nożną oraz rzuty do kosza. Wszystko to w myśl hasła „Ruch to zdrowie!”.

mgr Joanna Bogacka – Pająk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasa VI najlepiej bawi się podczas aktywnej przerwy grając w „sieć”. W tej zabawie uczniowie muszą wykazać się nie tylko aktywnością fizyczną i sprytem, ale także dobrą pracą zespołową. Czasem dla odmiany gramy w piłkę nożną, urządzamy sobie krótkie zawody lub gramy w „dwa ognie”. Nie ważne jednak jaką aktywność wybierzemy, najważniejsze, że jesteśmy razem i dobrze się bawimy.

mgr Iwona Kasprzyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Aktywną przerwę” spędzamy aktywnie 🙂 Każdy znajdzie tu coś dla siebie i miło spędzi czas. Sala gimnastyczna jest tak duża, że możemy dzielić się na grupy, w której każdy robi to co lubi: piłka nożna, koszykówka, skakanka … Jednak najlepszą zabawą według siódmoklasistów jest zabawa w tajemniczo brzmiącą – „sieć” 🙂

mgr Lilianna Ziajka