A- A A+

Bieg PKO w Krakowie z udziałem naszych uczniów

Najlepsze drużyny z każdej lokalizacji, które brały od maja udział w eliminacjach Sport Generacji, spotkały się w wielkim finale podczas 2. PKO Biegu Charytatywnego. PKO Bieg Charytatywny Młodych odbył się w sobotę 17 września na 12 stadionach Polski.
Ogólnopolska akcja Sport Generacja odbywa się w tym roku pod patronatem PKO Banku Polskiego na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i we Wrocławiu.
Dzieci z Trzebini pojechały do Krakowa na stadion Akademii Wychowania Fizycznego.
Podczas eliminacji uczniowie z klas 4-6 rywalizowali w 4 konkurencjach, według podziału na kategorie wiekowe. Zwycięzcy wyłaniani byli na podstawie pomiaru czasu w poszczególnych konkurencjach.
Głównym celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Bieganie jest najprostszą dyscypliną sportu i przynosi dzieciakom wiele satysfakcji, szczególnie jeśli są za to doceniani w takich właśnie zawodach.
W sobotę w Krakowie rywalizacja dzieci rozpoczęła się od biegu integracyjnego na 600 m po którym to każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Potem odbył się wielki finał sztafet 12 x 200 m dziewcząt i 12 x 200 m chłopców. O miejscu na podium decydował czas obu drużyn dziewcząt i chłopców .
Ostatecznie zajęliśmy III miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy od PKO Banku Polskiego pieniądze na zakup sprzętu sportowego.
PKO Bieg Charytatywny odbywa się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostają doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych . Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy je wszystkie na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
Zachęcamy już teraz inne dzieci do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia. Ja sama regularnie trenuje, biegam. Pozwala mi się to oderwać się od codziennych obowiązków. Sama startuje również w zawodach – każdy wysiłek fizyczny jest mi bliski, bo dodaje energii. Cieszę się, że mogliśmy z dziećmi dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy, jaką jest PKO Bieg Charytatywny Młodych. Najważniejsze dla mnie było, że uczestnicząc razem z dziećmi w tym biegu zrobiliśmy coś dobrego nie tylko dla siebie i naszej kondycji, ale przede wszystkim dla potrzebujących dzieci. Akcje takie jak ta nie są po to, aby stworzyć mistrzów olimpijskich, ale żeby zarażać się nawzajem entuzjazmem i miłością do sportu.

W sukcesie uczestniczyli również nasi uczniowie:

kl. IV: Bartosz Malczyk, Wiktoria Wentrys, Damian Kamieniarz, Szymon Kopta
kl. V: Maja Starzykiewicz, Artur Łapcik,
kl. VI: Nikola Żuradzka, Julia Trębacz

Ewa Sierka

dscf2015 dscf2024 dscf2034 dscf2040 dscf2041 dscf2043 dscf2068 dscf2070 dscf2081 dscf2083 dscf2084 dscf2086

Skip to content