A- A A+

HUMINE – warsztaty dla uczniów kształtujące kompetencje przyszłości

W dniu 16 XI 2022r. uczniowie kl. IV i kl. VI uczestniczyli w ramach projektu HUMINE w zabawie z innowacyjnymi pomocami edukacyjnymi do nauki programowania i robotyki, która przyczynia się do rozbudzania ciekawości i odwagi poznawczej uczniów.

Co robiliśmy: łączyliśmy kolorowe elementy konstrukcyjne Lego®, a łatwy w obsłudze sprzęt oraz intuicyjne środowisko kodowania oparte na języku Scratch pomogło nam w budowaniu konstrukcji. Był to doskonały sposób na zaangażowanie nas w ciekawą zabawę, która była okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności.

Zachęcamy wszystkich do zabawy razem z MAŁOPOLSKIM LABORATORIUM EDUKACJI CYFROWEJ.

Uczniowie pracują na laptopach podczas warsztatów programowania.Uczennice pracują na laptopach podczas warsztatów programowania.Uczennice prezentują swojego robota z klocków lego.Uczniowie podczas wyścigu robotów zrobionych z klocków lego.Uczniowie pracują na laptopach i z klockami lego podczas warsztatów programowania.Uczniowie pracują na laptopach podczas warsztatów programowania.Uczniowie pracują na laptopach podczas warsztatów programowania.Uczniowie pracują na laptopach podczas warsztatów programowania.Uczniowie pracują na laptopach podczas warsztatów programowania.

mgr Sylwia Słomska, dyrektor szkoły

 

Skip to content