Odkrywamy Tajemniczy Ogród

Nasza super klasa IV wybrała się w czwartek 8 listopada 2012 roku na musical do Krakowa. Na ten wspaniały pomysł kontaktu z kulturą wysoką wpadła nasza pani Grażyna Iwaniak- -Książek, której z tego miejsca za wszystko bardzo dziękujemy. Spektakl odbył się w krakowskim Teatrze Bagatela.Niektórzy z nas po raz pierwszy mieli okazję zobaczenia przedstawienia w tym teatrze. Wrażanie było ogromne. Oglądaliśmy przedstawienie pt. „Tajemniczy ogród”. Podobało nam
się wszystko, a najbardziej muzyka i scenografia. Wielkim atutem tego spektaklu jest to, że główne role grają niezwykle utalentowane dzieci, którym partnerują dorośli aktorzy.

„Opowieść Frances Hodgson Burnett’s pokazuje losy rozpieszczonej sieroty, której przyszło mieszkać u bogatego, ale pełnego goryczy wuja. Świat dookoła niej wydaje się przeraźliwie smutny, pełno w nim sztywnych reguł zachowania i zakazów. Któż mógłby oprzeć się historii o powrocie wiosny do tajemniczego ogrodu i do zimnych ludzkich serc. (…)
Frances Hodgson Burnett ur. 24.XI.1849 r. w Manchester w Wielkiej Brytanii, zm. 29.X.1924 r.
w Knoxville (Tennessee). Powieściopisarka angielska. Prawdziwe powodzenie zdobyła jej książka
dla dzieci pt. „Mały lord”, która była adaptacją także dla teatru. Burnett napisała około 40 powieści głownie dla dzieci, a także wspomnienia z wczesnej młodości pt. „The One, That I Knew Best of All”
( 1993, „Ten którego znałam najlepiej”). Twórczość dla dzieci przyniosła autorce trwałą sławę, a jej utwory, nie pozbawione sentymentalizmu, cieszą się do dziś powodzeniem dzięki zgrabnie skonstruowanej, interesującej akcji.”

/ źródło: strona internetowa www.bagatela.krakow.pl

Opracowanie: Aleksandra Furmanik i Kamila Majerska – uczennice klasy IV
Zdjęcia: www.bagatela.krakow.pl