Pożegnanie zimy – powitanie wiosny

Dnia 21. 03. 11 r. dzieci naszej szkoły uczestniczyły w imprezie p.h. „Powitanie Wiosny- Pożegnanie Zimy”, a także w pokazie wiosennej mody zorganizowanym przy współpracy z WDK w Karniowicach. Dzieci pięcioletnie, sześcioletnie i z klas I-III wraz z opiekunami, z Marzannami i kolorowymi Wiosnami przemaszerowały w barwnym korowodzie na błonia karniowickie, aby tam dokonać obrzędu palenia i topienia Marzanny. Wiosnę powitały piosenkami, wierszami i wiosennymi okrzykami.


Po powrocie do szkoły odbył się na sali gimnastycznej pokaz wiosennej mody. W pokazie uczestniczyły dzieci z klas I- III, a przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem, nagradzając brawami podziwiały występy starszych kolegów i koleżanek.

Pokazy były oceniane i w każdej klasie został wybrany najładniejszy i najciekawszy wiosenny strój. Modelki i modele oraz dzieci z danej grupy, które zaprojektowały zwycięski strój otrzymały nagrody i dyplomy przygotowane przez kierowniczkę WDK w Karniowicach, panią Magdalenę Piskosz. Szkoła serdecznie dziękuje pani M. Piskosz za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy i ufundowanie nagród.
Zwycięzcy w pokazach na najładniejszy i najciekawszy wiosenny strój:
· Klasa I- Szymon Kucia
· Klasa II- Kamila Majerska
· Klasa III a- Przemysław Pilarczyk
· Klasa III b- Patrycja Rozmus