A- A A+

Program Bieg po zdrowie

Od września 2019 roku uczniowie klasy IV  podczas lekcji wychowawczych poszerzali wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej realizując program antynikotynowy „Bieg po zdrowie”.  Program pozwala przekazać dzieciom wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtuje odpowiednie umiejętności i postawy związane z tym obszarem. Pomaga utrzymać zdrowie i osiągać zadowolenie z życia obecnie i w przyszłości.

Lekcje odbywają się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo uczniów. Podstawą są cztery zadania, które dotyczą różnych aspektów problemu uzależnienia nikotynowego oraz prewencji w tym zakresie. Uczniowie wiedzą, że palenie szkodzi, wiedzą jak się nie dać złowić nałogowi, jak to robić żeby nie palić i żeby nie palili inni. W pierwszym semestrze odbyło się również jedno z dwóch zaplanowanych spotkań z rodzicami, na którym to zostali Oni zapoznani z programem i otrzymali pisemną informację o programie.

Sprawozdanie z realizacji programu antynikotynowego „Bieg po zdrowie” w roku szkolnym 2019/2020

Od początku roku szkolnego uczniowie klasy IV  podczas lekcji wychowawczych poszerzali wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej realizując program antynikotynowy „Bieg po zdrowie”.  Program pozwolił przekazać dzieciom wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtował odpowiednie umiejętności i postawy związane z tym obszarem. Pomógł zrozumieć jak ważne jest dla każdego człowieka utrzymanie zdrowia i osiągniecie zadowolenie z życia obecnie i w przyszłości. Lekcje odbywały się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających pozwalając na aktywne uczestnictwo uczniów. Podstawą były  cztery zadania, które dotyczyły różnych aspektów problemu uzależnienia nikotynowego oraz prewencji w tym zakresie. Uczniowie dowiedzieli się o tym,  że palenie szkodzi, jak się nie dać złowić nałogowi, jak to robić żeby nie palić i żeby nie palili inni, dlaczego jest tyle osób, które nie palą papierosów.

Odbyły się również dwa zaplanowane spotkania z rodzicami. Na pierwszym  zostali Oni zapoznani z programem i otrzymali pisemną informację o programie, na drugim nastąpiło podsumowanie programu.

Koordynator programu mgr Lilianna Ziajka

Skip to content