A- A A+

Program Książki naszych marzeń 2015/2016

  • Światowy Dzień Książki w naszej szkole

Podczas piątkowego apelu podsumowaliśmy konkurs plastyczny dla klas I-VI pt. „Książka przyjacielem dziecka” zorganizowany z okazji Światowego Dnia Książki.
I miejsce Weronika Starzycka kl. II b
II miejsce Szymon Kopta kl. III
III miejsce Remigiusz Adamczyk kl.III

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie i wykonać pracę, a tym samym przyczynili się do realizacji zadań programu „Książki naszych marzeń”. Wystawę prac można oglądać na górnym korytarzu, obok biblioteki. Zapraszamy!

mgr Joanna Bogacka – Pająk

  • Z wizytą w MBP im. Adama Asnyka w Trzebini

W ramach współpracy nawiązanej przy realizacji programu „Książki naszych marzeń” uczniowie naszej szkoły udali się na spotkanie do Wypożyczalni dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III podczas tej niecodziennej lekcji z zaciekawieniem oglądali księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Wiele książek przypadło im do gustu, były wśród nich: książki z magnesami, z dziurą, z układankami, a przede wszystkim z dużą dawką wiedzy z różnych dziedzin nauki lub przygód. Podczas wizyty uczniowie zobaczyli jak wygląda duża biblioteka, odwiedzili wszystkie wypożyczalnie: Beletrystyczną, Czasopism, Popularno – naukową oraz Multimedialną, w której można było zobaczyć m.in. klawiaturę przeznaczoną dla osób posługujących się językiem Braille’a. Następnie wzięli udział w zabawach czytelniczych. Jedno z zadań polegało na odgadnięciu bohaterów literackich zamieszczonych na ilustracjach, nasi uczniowie poradzili sobie z nim bezbłędnie. W dalszej kolejności uczniowie odwiedzili wszystkie zakamarki wypożyczalni dla dzieci w poszukiwaniu ukrytych przez panią bibliotekarkę obrazków. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało. Na koniec uczniowie otrzymali specjalne medale zapraszające do Kolejnych odwiedzin w bibliotece. Serdecznie dziękujemy za okazaną gościnę!

mgr Joanna Bogacka Pająk

P1170679 P1170684 P1170685 P1170686 P1170687 P1170690 P1170692 P1170693 P1170694

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka szkolna ogłasza

walentynkowy konkurs czytelniczy

„Uwielbiamy bohaterów naszych lektur”

  • plastyczny (format A4, technika dowolna, praca płaska) dla uczniów kl. I-III
  • literacki – opis postaci (wydruk komputerowy) dla uczniów kl. IV-VI

Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa i zainteresowania książką oraz prezentacja na forum szkoły prac plastycznych i literackich uczniów, prezentujących ulubionego bohatera wybranej książki. Każda praca konkursowa powinna zawierać opis: imię i nazwisko prezentowanego bohatera literackiego, tytuł i autora książki, z której pochodzi oraz imię, nazwisko i klasę ucznia wykonujące pracę.

Prace należy oddawać do wychowawców, do 10 lutego.

Wystawa prac oraz wyniki konkursu będą wywieszone na gazetce przy bibliotece.

 

  • Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
    Czy święto Misia jest potrzebne?
    „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci.
    W dniu 26.11.2015 r. w ramach cyklu spotkań z „Książką naszych marzeń” klasa II b wybrała się do biblioteki w Domu Kultury w Karniowicach na spotkanie z książką. Pani Aleksandra przeczytała nam fragmenty „Kubusia Puchatka” A.A. Milne, poznaliśmy również historię Światowego Dnia Pluszowego Misia, aby na koniec pobytu wykonać swojego, ślicznego, papierowego. Dziękujemy Pani Aleksandrze za zorganizowanie warsztatów plastyczno- literackich.
    …Kiedy byłam mała dostałam w prezencie pluszaka i nie rozstawałam się z nim przez wiele lat. Mam go do tej pory! Może nie wygląda tak ślicznie i elegancko jak „dzisiejsze” misie, ale nie zamieniłabym go na żadnego innego. Święto Pluszowego Misia to świetny pomysł!

 

mgr Ewa Stanach

IMG_0138 IMG_0139 IMG_0140 IMG_0148

  • Wśród książek naszych marzeń są i takie, w których bohaterem jest postać misia. Zabawka ta obchodziła 25 listopada swój dzień. Z tej okazji udaliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Trzebinii Filia Dulowa, aby posłuchać historii najpopularniejszego z misiów, czyli Kubusia Puchatka. Po wspólnym wysłuchaniu czytanej przez panią bibliotekarkę opowieści, każdy z pierwszoklasistów wykonał wizerunek wymarzonego misia. Narysował go na kartce lub ulepił z plasteliny. Na koniec uczestnicy warsztatów otrzymali piękny medal ze zobowiązującym hasłem: „Lubię czytać”. Wystawę prac uczniowskich można zobaczyć w bibliotece w WDK w Dulowej. Współpraca z biblioteką odbyła się m.in. w ramach działań programu „Książki naszych marzeń”. Pani Aleksandrze Przygodzkiej – Stawarz serdecznie dziękujemy za gościnę.

mgr Joanna Bogacka – Pająk

thumb.html1 thumb.html2 thumb.html3 thumb.html4 thumb.html5 thumb.html6

  • W ramach programu ” Książka naszych marzeń” , w dniu 14.10.2015 r. został przeprowadzony konkurs plastyczny. Najpiękniejsze prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów pojawiły się tuż obok biblioteki na górnym korytarzu. Dziękujemy wszystkim uczniom, za przystąpienie do konkursu.

mgr Ewa Stanach

  • Edycja szkolnego programu „Książka naszych marzeń”dla klas I-VI:
  1. Spotkanie z lekturą

Cele programu:

  • poszukiwanie najpiękniejszych książek naszego dzieciństwa
  • rozwijanie spostrzegawczości i pomysłowości w wykonywaniu projektu okładki do książk, ilustracji
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci
  • rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów.

W dniu 14.10.2015 r. w Naszej szkole, w ramach ogólnopolskiego programu „Książka naszych marzeń”, odbędzie się spotkanie z lekturą.

Program   przeznaczony jest dla uczniów klas I-VI

  1. Uczniowie klas I-III czytają wybrane przez wychowawcę fragmenty lektur:
  2. I – M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”:
  3. II- A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”

Kl. III- M. Kownacka „Kajtkowe przygody”

  1. IV- C. S. Lewisa -Opowieści z Narnii:
  2. V- L. M. Montgomery -„Ania z Zielonego Wzgórza”:
  3. VI- K. Makuszyńskiego -„Szatan z siódmej klasy”:
  4. Następnie uczniowie wykonują plakat dotyczący danej lektury z przesłaniem, aby przeczytać ( reklama) tę książkę- najciekawsze wydarzenie, bohater.
  5. Technika pracy: dowolna ( farby, kredka, pastele, blok rysunkowy, brystol).
  6. Najciekawsze i pomysłowe prace zostaną wybrane przez wychowawców, opisane i dostarczone do biblioteki, a następnie zawisną w ” Galerii na poręczy”

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY POWODZENIA

Organizatorzy: Ewa Stanach, Joanna Bogacka – Pająk

 

Skip to content