A- A A+

Projekt BAKCYL

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas VI i VII biorą udział projekcie Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Głównym założeniem projektu jest podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodzieży. Projekt ma ułatwić uczniom świadomy start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła wzbogaca swoją ofertę poprzez ciekawe zajęcia z zakresu praktycznej edukacji finansowej, a uczniowie uczą się przedsiębiorczości i zasad panujących w sektorze finansów, co przyda im się w życiu dorosłym, a nawet już teraz, kiedy zaczynają oszczędzać swoje kieszonkowe.

Uczniowie klasy VI i VII biorą udział w trzech zajęciach poświęconych tematyce finansów, oszczędzania i inwestycji prowadzonych przez wolontariuszu – pracowników banków. Zajęcia te poruszają następującą tematykę:

  • Twoje pieniądze.

W ramach tych zajęć uczniowie dowiedzą się więcej o zaletach oszczędzania, dochodach i wydatkach, poznają znaczenie pieniądza, sporządzają prosty budżet.

  • Zasady bezpiecznego pożyczania.

Zajęcia poświęcone ważnemu zagadnieniu jakim jest pożyczanie pieniędzy. Uczniowie poznają zasady kredytów, dowiedzą się jak zachować się bezpiecznie i reagować na techniki wyłudzania pieniędzy, jak chronić swoje dane osobowe, poznają pojęcia takie jak zdolność kredytowa itp.

  • Od oszczędzania do inwestowania.

Uczniowie uczą się dokonywać odpowiedniego dla siebie wyboru jeśli chodzi o produkty bankowe np. konta osobiste, poznają zasady bezpiecznego korzystania z nich oraz jak bezpiecznie posługiwać się kartą płatniczą, poznają inne produkty bankowe umożliwiające oszczędzanie oraz dowiedzą się jak odróżniać oszustów finansowych oraz na czym polega ryzyko inwestowania.

Ponadto projekt BAKCYL daje uczniom możliwość brania udziału w ciekawych konkursach plastycznych i wiedzowych poświęconych finansom.

Szkolny koordynator: Iwona Kasprzyk

Skip to content