A- A A+

Projekt eTwinning „The beauty of my country”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VI zakończyli realizację projektu eTwinning pt. „The beauty of my country”. Projekt ten rozpoczął się w zeszłym roku, ale ze względu na pandemię musiał zostać przesunięty. Naszą partnerską szkołą w projekcie była Szkoła Podstawowa z miejscowości Stari Mikanovci z Chorwacji. Projekt miał na celu nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami z różnych krajów, pokazanie uczniom jak ważne jest uczenie się i znajomość języka angielskiego. Założeniem projektu było również rozwijanie zainteresowań uczniowskich i poszerzanie ich wiedzy o kulturze innych państw.

W ramach projektu uczniowie:

– odbyli telekonferencję z uczniami z Chorwacji,

– wykonali prezentację multimedialną w języku angielskim zamieszczoną na szkolnej www. Prezentacja dotyczyła opisów miejsc w naszym kraju ciekawych pod względem turystycznym. Zawierała wykonane przez uczniów opisy i rysunki. W planie miała odbyć się wystawa prac uczniowskich w szkole, ale ze względu na nauczanie zdalne przyjęła ona formę prezentacji multimedialnej.

– w ostatnim etapie projektu uczniowie ze szkół przygotowali pocztówki w języku angielskim, które zostały przesłane do partnerów.

Projekt był czymś nowym dla uczniów, a najwięcej radości sprawiło im połączenie online z rówieśnikami z innego kraju. Było to ciekawe doświadczenie, każdy mógł się przedstawić i opowiedzieć coś o sobie.

Dziękujemy naszemu zagranicznemu partnerowi za współpracę i wspólną realizację projektu.

Koordynator: mgr Iwona Kasprzyk

The beauty of my country.pdf

Skip to content