W listopadzie rozpoczęły się pierwsze zajęcia warsztatowe grupowe dla uczniów w ramach projektu Małopolski Program Wspierania Uczniów. Celem ogólnym zajęć jest budowanie świadomości swoich mocnych i słabych stron, poczucia własnej wartości, rozwijanie kompetencji społecznych, kreatywności i umiejętności twórczego rozwiązywania problemów, a także rozwijanie umiejętności uczenia się i kształtowanie postawy przedsiębiorczej. Na pierwszych zajęciach uczniowie realizowali tematykę mocnych i słabych stron, potrzeb i emocji, radzenia sobie ze stresem oraz asertywności. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i radością. I nikomu nie przeszkadzało, że jest to grupa mieszana i uczniowie są z różnych klas. Na koniec wszyscy uznali, że zajęcia bardzo się im podobają. Przed nami kolejne spotkania, na których poruszymy wiele wartościowych kwestii.
W roku szkolnym 2025/2026 w naszej szkole realizowany jest projekt Małopolski Program Wspierania Uczniów. Jest to projekt Województwa Małopolskiego – Departamentu Edukacji UMWM realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027.
mgr Iwona Kasprzyk, mgr Aneta Bałuszek
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie





















