A- A A+

Siedem państw w jeden dzień

To nie promocyjna oferta biura podróży, tylko podsumowanie tegorocznych działań Klubu Młodego Europejczyka. W środę odbył się w naszej szkole FESTIWAL EUROPEJSKI, jego głównym celem było zdobycie, a dla niektórych pogłębienie, wiedzy o kilku państwach leżących w Europie. Za sprawą szkolnego święta na korytarzach i w klasach zrobiło się kolorowo oraz smacznie. Tydzień wcześniej każda klasa wylosowała państwo, na temat którego w dniu festiwalu wykonała dekorację sali, przygotowała tradycyjne przekąski do degustacji oraz w którego barwy narodowe się ubrała. Podczas długiej przerwy uczniowie każdej klasy odwiedzili „siedem państw”, o których mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek znajdujących się na klasowych gazetkach lub plakatach oraz poznać ich smaki. Rozpoczęła się degustacja…

Klasa Ia przygotowała ucztę włoską, na której nie zabrakło pizzy, włoskich ciasteczek i panini.

Klasa Ib przybliżyła nam Grecję. Można było skosztować greckiej sałatki wykonanej przez pierwszaków wraz z wychowawcą oraz cieszących się ogromnym powodzeniem arbuzów.

Klasa II zaproponowała szwajcarskie sery i czekoladę. Chyba wiadomo, która z przekąsek była rozchwytywana.

Klasa IV prezentowała Portugalię. Tam można było spróbować wielu ciasteczek oraz specjalnych dressingów w cieście naleśnikowym.

Klasa V zamieniła się we Francję. Pod „wieżę Eiffla” poszliśmy oczywiście na bagietkę z serem pleśniowym.

Klasa VI wylosowała Szwecję. Tam można było skosztować ryby oraz żurawinę.

mgr Joanna Bogacka – Pająk

P1160162 P1160164 P1160172 P1160179 P1160182

Skip to content