Szkolne zimowisko 2019.

21 I 2019
Uśmiechnięci, wyspani i gotowi na przygodę… Ruszamy. Kolejny raz postanowiliśmy spędzić razem chwile na szkolnym zimowisku, udając się do Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce. Czeka nas pięć dni wspólnej zabawy i chwile, które będziemy wspominać po latach. Jak? To się okaże.

22 I 2019
Jesteśmy razem… Poznaliśmy naszych wychowawców i plan zimowiska. Rozpoczynamy od spaceru po okolicy… Porąbka to wieś, leżąca w powiecie bielskim, nad Jeziorem Międzybrodzkim. Jest usytuowana u podnóża Beskidu Małego w północnej jego części, u wylotu potoków Wielka i Mała Puszcza do Soły. Po południu: turniej piłki balonowej, kodeks bezpiecznych ferii, portrety dziadków i taneczne szaleństwo znanych grup tanecznych: z Krainy Lodu, Dzikich Zwierząt, Zwiewnych i Lekkich…oraz Tajemniczych Agentów.

23 I 2019
Zgodnie z planem rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę do Żywca, a co niektórzy do Używca… Miasto to słynie z pięknych zabytków i żywo kultywowanej tradycji, którą zaprezentowano nam w trakcie warsztatów etnograficznych. Nasz podziw wzbudził zamek…tzw. Stary Zamek oraz Pałac Habsburgów. Poznaliśmy dawnych mieszkańców zamku, historie towarzyszące ich życiu oraz regionalne tradycje. Oczywiście zakupiliśmy pamiątki, które będą przypominać nam o tej wycieczce.

Wieczorem: grupowe popisy teatralne: występ Kataru, pana Stolika i Babci, pięknej Grażyny…

24 I 2019
Żal opuszczać Porąbkę, bo przecież tu spędziliśmy razem niezapomniane chwile. Na koniec odebraliśmy pamiątkowe dyplomy i gratulacje. Kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy utalentowaną grupą.

Feryjny koszmar…spanie z chłopakiem.

Okrzyk, oddający atmosferę:

BYŁO KACZO, BYŁO BYCZO, BYŁO KACZO, BYCZO I INDYCZO.

Może tu jeszcze wrócimy…kto wie.