Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosna z Brzechwą”

Trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim zatytułowanym „Wiosna z Brzechwą”. Po ubiegłorocznej edycji „Wiosna z Tuwimem” nadeszła pora na kolejnego bohatera, twórcę poezji dla dzieci – Jana Brzechwę. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III, którzy zaprezentowali bogaty repertuar poety. Zmagania te po raz kolejny udowodniły, że nasza szkoła obfituje w talenty recytacji. W związku z powyższym jury w składzie mam naszych uczniów: p. Anity Oczkowskiej, p. Katarzyny Jabłońskiej, p. Katarzyny Kamieniarz oraz przedstawicielki SU Joanny Marcisz miało niełatwe decyzje do podjęcia. Po burzliwych obradach ogłoszono zwycięzców:
Klasa I
I miejsce Julia Dominik
II miejsce Lena Babczenko
III miejsce Anna Jaremko
Klasa II
I miejsce Julia Kamieniarz kl. II b
II miejsce Emilia Babczenko kl. II b
III miejsce Kinga Krawczyk kl. II b
Klasa III
I miejsce Remigiusz Adamczyk
II miejsce Paulina Paluch
III miejsce Wiktoria Piwowarczyk
Wyróżnienia:
Maria Chomik kl. II b
Aleksandra Bartosik kl. II a
Artur Oczkowski kl. III
Damian Kamieniarz kl. III
Jednak należy podkreślić, że wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za piękne występy. Wszyscy recytatorzy otrzymali w związku z tym pamiątkowy dyplom. Dziękujemy Wam za chęć do pracy, odwagę i niezapomniane wrażenia z waszym udziałem.
Konkurs odbył się przy współpracy świetlicy oraz biblioteki szkolnej w ramach realizowanego programu „Książki naszych marzeń”.

mgr Joanna Bogacka – Pająk