A- A A+

Tydzień pod znakiem piłki nożnej, grali młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły.

10 maja na stadionie w Trzebini odbyły się międzyszkolne zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej roczniki 2008-2009. W zawodach wzięło udział 8 zespołów w grupie chłopców i 4 zespoły w grupie dziewcząt. Nasza drużyna chłopców, pomimo twardej walki, nie wyszła z grupy i na tym etapie zakończyła start w tym turnieju. Nasza drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 2022/2023 w gminie Trzebinia.
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie:
Lena Babczenko
Julia Dominik
Anna Jaremko
Nikola Wrzosek
Patrycja Jurkitewicz
Emilia Suwała
Izabela Pachoł

Drużyna chłopców wystąpiła w składzie:
Dominik Iwo
Kowalik Igor
Laski Oskar
Rozmus Maksymilian
Siemek Dominik
Trębacz Adrian
Wentrys Krystian

Jeszcze więcej drużyn startowało 8 maja ( w wietrzny i zimny poniedziałek) w tej dyscyplinie w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) gdzie też mieliśmy swoich reprezentantów w kategorii dziewcząt i chłopców.
W zawodach dziewcząt wystąpiło aż 7 drużyn, naszą szkołę reprezentowały:
Barańska Maja
Dziuba Roxana
Gąsiorowska Maja
Gędoś Martyna
Kokoszka Kinga
Koratarz Paulina
Nazimek Hanna
Orzechowska Gabriela
Palczewska Amelia

Do rywalizacji chłopców w tej kategorii zgłosiło się 9 zespołów a naszą szkołę reprezentowali chłopcy:
Bartosik Szymon
Jabłoński Marcin
Liszka Jakub
Nowakowski Dominik
Ogórek Samuel
Trębacz Filip
Zych Jakub

Na uwagę zasługuję fakt, że w tych rozgrywkach część naszych reprezentantów była bardzo młoda, bo są to uczniowie klasy 4 i 5 i dzielnie walczyli na sportowych boiskach a zebrane doświadczenie zaowocuje w przyszłości.
Tym razem naszym drużynom nie udało się wyjść ze swoich grup i zajęły one dalsze miejsca.
Wracając do pytań uczniów, co robić by grać lepiej? Odpowiadam, ćwiczyć moi mili, ćwiczyć. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, gdzie najczęściej mamy po dwie klasy na sali i warunki do pracy są trudne. Szkoła Podstawowa w Dulowej w ramach programu SKS ( rok szkolny 2022/23) otrzymała 4 godziny zegarowe (po 60 minut, każda) tygodniowo na realizacje zajęć sportowo-rekreacyjnych dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia powinny odbywać się w czasie wolnym od lekcji i każdy uczeń może wziąć nieodpłatnie w nich udział. Zajęcia odbywały się przez cały rok szkolny i odbywają się nadal a w naszej szkole prowadzi je Pani mgr Agata Krawczyńska.
Wszystkim zawodnikom, życzę wytrwałości w dalszej pracy, macie możliwości by grać jeszcze lepiej.

Ze sportowym pozdrowieniem
Grzegorz Ginter

Zawodnicy podczas gry na boisku sportowym.Zawodniczki podczas gry na boisku sportowym.Uczennice stoją w rzędzie na boisku trawiastym.Uczniowie stoją w rzędzie na boisku trawiastym.Zawodnicy stoją na boisku trawiastym.Uczniowie podczas meczu na boisku trawiastym.Uczniowie stoją w rzędach na boisku trawiastym.

Skip to content