A- A A+

Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej

,,Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek….
Puk, puk, to ja, pukam szkoło do twych drzwi.
Puk, puk to ja, proszę bądź przyjazna mi…….”

Ślubowanie klasy pierwszej to niezwykłe wydarzenie w szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi- Królowej w Dulowej, które odbyło się 12 października 2018r. Rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Karniowicach. Następnie w szkole odbyła się uroczystość pt. ,,Święto Pierwszaka”. Uroczystość tą zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Starosta Powiatu Chrzanowskiego – Janusz Szczęśniak, Dyrektor Trzebińskiego Centrum Administracyjnego – Andrzej Miranowicz, Radna Rady Miasta Trzebini – Barbara Paszcza, Radny Powiatu Chrzanowskiego – Bogdan Łabuzek.

Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z ważnych uroczystości w życiu młodego człowieka. Czternastu pierwszoklasistów w odświętnych galowych strojach, nowych mundurkach oraz granatowych biretach na głowie brali udział w uroczystym apelu z okazji Ślubowania klasy pierwszej. Nasza uroczystość miała formę programu Szkolnej Telewizji Lokalnej, którego bohaterami były pierwszaki. Starsi uczniowie wcielili się w znane postacie z telewizji. Oceniali wiedzę i umiejętności wokalno – taneczne przyszłych uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali: uczyć się pilnie i chętnie, być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia” -mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ podczas uroczystości ślubowania miała też miejsce akcja edukacyjna pt. ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”. Przedszkolaki podziękowały wierszem i piosenką za otrzymane urządzenie do oczyszczania powietrza w oddziale przedszkolnym. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej pani dyrektor wręczyła nagrody i podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas tej uroczystości przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli upominki. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego ogłosiła także wyniki na Nauczyciela roku 2018/2019. Uczniowie wybrali dwóch nauczycieli: panią mgr Liliannę Ziajkę oraz pana mgr Grzegorza Gintera. Gratulujemy!

Miłym akcentem dla pierwszoklasistów był słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców. Ten piękny jesienny dzień na długo zostanie w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Opiekunom za pomoc w przygotowaniu tej ceremonii oraz panu Tomaszowi Żuradzkiemu za nagłośnienie.

mgr Aneta Bałuszek

 

 

Skip to content