A- A A+

Wiwat, dzieci! Wszystkie dzieci!

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. W piękny słoneczny dzień w naszej szkole czekały na dzieci różne atrakcje. Najmłodsi tego dnia pojechali do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini. Mieli okazję zobaczyć wszystkie działy biblioteki oraz dowiedzieć się jak funkcjonuje. Dodatkowymi atrakcjami okazały się warsztaty z tworzenia mydełek oraz sadzenia roślin. Dzieci z wytworami swojej pracy wróciły szczęśliwe i z planami na ponowne odwiedzenie biblioteki tym razem już w celu wypożyczenia książek. Klasa I wyruszyła na wycieczkę do Wiejskiego Domu Kultury w Karniowicach. Uczniowie wykonywali tam swoje latawce oraz bawili się na placu zabaw. Klasy II i III  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych z panią dietetyk Sonią, gdzie wykonywały pyszne kule mocy, tortille oraz owocowe szaszłyki. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej przeprowadzony przez WOPR z Chrzanowa, w trakcie którego uczniowie uczyli się w jaki sposób należy ratować ludzkie życie i jak zachowywać się bezpiecznie nad wodą. Dużą atrakcją dla dzieci był szkolony piesek Saba. Klasy VII  i VIII odwiedziły LO w Trzebini, gdzie na strzelnicy strzelali z broni krótkiej i długiej. Z kolei na boisku trawiastym odbyły się zajęcia sportowe z Klubem ,,Błyskawica”. Wszyscy uczniowie od klasy 2 do 8 mieli świetną zabawę w braniu udziału w zajęciach sportowych. Na wszystkich czekały pyszne kiełbaski z grilla, które jak zawsze serwowali nasi zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Dulowa. Na zakończenie dnia dziecka uczniowie otrzymali lody dla ochłody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego Dnia Dziecka:  paniom z Wiejskiego Domu Kultury w Karniowicach, dietetyk pani Sonii Mendak, panu Rafałowi Czarneckiemu za wypożyczenie grilla, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini, LO w Trzebini, Klubowi ,,Błyskawica” z Myślachowic, WOPR z Chrzanowa, OSP w Dulowej, pani Celinie Dębskiej, a także Radzie Rodziców za przygotowanie tak miłych i ciekawych atrakcji w tym dniu dla naszych milusińskich.

mgr Aneta Bałuszek

Uczniowie wykonują tortilleUczniowie podczas rozgrzewki na boisku trawiastymUczniowie oglądają pokaz pierwszej pomocyUczniowie jedzą lodyDzieci z lodami przed samochodem strażackimDzieci z latawcami na schodach do szkołyDzieci stoją na schodach szkoły z kwiatami doniczkowymiDzieci pozują do zdjęcia na tle samochodu straży pożarnejDzieci pozują do zdjęcia na tle ambulansu

Skip to content