Wiwat Maj, 3 Maj!

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się, jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 maja został ustanowiony w 2004 r Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. To dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. 3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w roku 1791. Głównymi autorami Ustawy Rządowej, bo taką nazwę nadano Konstytucji 3 Maja, byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Upamiętniając to wydarzenie uczniowie klasy II b oraz Wiktoria Piwowarczyk i Igor Bednarczyk zaprosili społeczność szkolną na akademię, którą przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią.

mgr Ewa Stanach

IMG_2847 IMG_2848 IMG_2850