Zbiórka makulatury 2010/2011

Każdego roku nasz szkoła przeprowadza zbiórkę makulatury. Zawsze staramy się, aby towarzyszyły tej akcji konkretne cele, a zgromadzone w ten sposób fundusz były pożytecznie zagospodarowane.
W ubiegłym roku włączyliśmy się w akcję ratowania koni, której patronem był Klub Gaja .
W bieżącym roku szkolnym wsparliśmy akcję ekologiczną zorganizowaną na terenie naszej gminy przez miejscową wytwórnię papieru – firmę KARAT.


Tegoroczna akcja ma na celu zebranie, jak największej ilości makulatury i wymianę jej na żarówki energooszczędne. Każde 50 kg makulatury to 1 taka żarówka. Pomysł zaciekawił nas tym bardziej, gdyż jako szkoła promująca zdrowie, właśnie jako jedno z zadań do realizacji wybraliśmy właśnie wymianę wszystkich żarówek w szkole. Obecnie wymienione jest już oświetlenie w kilku salach i nowe żarówki są mile widziane.
Zbiórka makulatury trwała w naszej szkole od 11 do 15 października 2010. Zebraliśmy 1100 kg i otrzymaliśmy za to 110 zł , papier toaletowy , ręczniki jednorazowe oraz 22 żarówki energooszczędne.
Szkolnym zwycięzcom okazały się dziewczęta z klasy VI : Klaudia Fabin oraz Natalia Kowalska, które wspólnie zgromadziły i przywiozły do szkoły 220 kg tego surowca. Za zaangażowanie i zwycięstwo dziewczyny otrzymały pendrive USB zakupione za pieniądze otrzymane ze sprzedaży makulatury. Gratulujemy !