A- A A+

Zielona Szkoła 2018

Dzień 1
Dnia 30 kwietnia 2018 roku 12 uczniów klasy 3 wraz z opiekunami, około godz.7.30 rozpoczęło swoją wspaniałą przygodę – wyjazd na zieloną szkołę. Około godziny 19.00 po szczęśliwej podróży przywitano nas w Poddąbiu- ośrodek Słowiniec. Nie mogliśmy zakończyć dnia bez przywitania z morzem.

 

 

 

 

Dzień 2
W drugim dniu, poznajemy ciekawe miejsca w najbliższej okolicy Poddąbia. Podczas spaceru pani przewodnik zapoznała nas z ciekawostkami i historią tej okolicy. Po obiedzie odbyliśmy spacer nad morzem. Dzień zakończyliśmy bawiąc się na dyskotece.

Dzień 3
Piękna słoneczna pogoda sprzyja mam, aby spędzać miło czas na plaży, oraz na placu zabaw. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne o tematyce morskiej. Zakończeniem dnia było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dzień 4
Dzień rozpoczęliśmy od szukania Krecika, oraz zajęć na basenie promując zdrowy styl życia. Następnie zaprezentowaliśmy swoje zdolności w turnieju strzelania z wiatrówki oraz piłki nożnej na mini orliku. Zakończeniem dnia była gra terenowa „W poszukiwaniu zaginionych zwierząt Rozamundy Poddąbiastej Brzuchatej XV.”

Dzień 5
Ranek powitał nas piękną słoneczną pogodą a dzień zapowiadał się bardzo ciekawie. Dużą atrakcją była wycieczka do Ustki oraz rejs statkiem po pięknym polskim morzu. Następnie odbył się ceremoniał związany z chrztem morskim „Neptunalia”. Każdy uczestnik zielonej szkoły otrzymał imię nadane przez Neptuna. Zakończeniem dnia było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczestnikom przygrywał zespół Kubryk śpiewając szanty.

Dzień 6
Mamy szczęście do pięknej, słonecznej pogody. Dlatego zażywamy naturalnych inhalacji spacerując brzegiem nadmorskiej plaży. Korzystamy z ogromnej piaskownicy, jaką jest przepiękna plaża Poddąbia. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, przy okazji której świętowaliśmy urodziny kilkorga trzecioklasistów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 7

Jest nam bardzo miło, ponieważ nasi uczniowie postrzegani są przez przebywających w ośrodku wczasowym Słowiniec wczasowiczów jako bardzo grzeczne dzieci. Pogoda sprzyja spacerom i zabawie na piaszczystej plaży. Na zakończenie dnia odbyła się gra terenowa „Bądź dzielny i odważny.”

Dzień 8

Czas naszego pobytu tutaj bardzo szybko mija. Dzisiaj poznaliśmy gospodarza tutejszego ośrodka Jana Huruka,Olimpijczyka a zarazem najbardziej utytułowanego Maratończyka w historii Polski. Bezwietrzna, słoneczna pogoda sprzyja zabawom na pięknej plaży i placu zabaw. Po obiedzie mamy spotkanie z Lampo, bohaterem lektury „O psie, który jeździł koleją.” Na zakończenie dnia odbył się konkurs malowania kredą. Dzięki naszym malowidłom zrobiło się bardzo radośnie i kolorowo.

Dzień 9

Dzisiaj udaliśmy się na bardzo ciekawą wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Obserwowaliśmy bagna, podziwialiśmy roślinność i słuchaliśmy śpiewu ptaków. Największą atrakcją był spacer po wydmach. W Czołpinie odwiedziliśmy latarnię morską. Po powrocie były zabawy na plaży oraz rozgrywki w dwa ognie.

Dzień 10

W dziesiątym dniu naszego pobytu poznaliśmy Dolinę Charlotty. Odwiedziliśmy mini ZOO parkowe, obserwowaliśmy  zwierzęta. Spacerkiem przeszliśmy do fokarium, gdzie dowiedzieliśmy się dużo na temat fok i ich zwyczajów. Obserwowaliśmy karmienie, tresurę i popisy. Popołudnie to zabawa na plaży oraz rozgrywki w dwa ognie. Nowym doświadczeniem było czytanie lektury na plaży, czekając na zachód słońca.

Dzień 11

To już ostatni dzień naszego pobytu w Poddąbiu. Przed południem wybraliśmy się na spacer połączony z ostatnimi zakupami pamiątek. Dzisiaj znowu nie mogliśmy się nudzić, ponieważ mieliśmy spotkanie z pisarką Grażyną Kamyszek, a dzień zakończyliśmy warsztatami tanecznymi. Żal żegnać się ze wspaniałymi ludźmi, których tutaj spotkaliśmy. Już niedługo spotkamy się z naszymi rodzicami.

 

 

mgr Urszula Kokoszka

Zadanie „Profilaktyka zdrowotna dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi – Królowej w Dulowej w roku 2018” zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
https://www.wfos.krakow.pl/

Skip to content