9 II 2017 r. w Bardzie.

Dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania i konkursu czystości w pokojach. Potem uczestniczyliśmy w spotkaniu z leśnikiem z zakresu edukacji leśnej. Nasz gość przekazał nam cenne informacje dotyczące zrównoważonej gospodarki leśnej z uwzględnieniem wielofunkcyjnego charakteru lasów.

A po obiedzie zamiast leżakowania wybraliśmy się na wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Ta niesamowita podróż w głąb ziemi dostarczyła man wielu atrakcji. Odwiedziliśmy też

Średniowieczną Osadę Górniczą. Jest to bardzo dokładna replika średniowiecznej osady, na którą składają się urządzenia zbudowane w skali 1:1. Wszystkie urządzenia działają o czym może przekonać się każdy zwiedzający. Urządzenia te są imponujące rozmiarem (15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe) oraz rozmachem z jakim zostały zbudowane. Wszystkie powstały na podstawie średniowiecznych rycin Georgiusa Agricoli.

W żadnym miejscu w Europie nie można spotkać drugiej tak dokładnej i bogatej w urządzenia repliki górniczej wioski średniowiecznej.