A- A A+

Bez kategorii

Baju …Baju…Baju…Zostań Bajkopisarzem

Dobiegł końca czas nadsyłania prac literackich na konkurs  „Baju …Baju…Baju… Zostań Bajkopisarzem”. Z największą radością informuję Was drodzy uczniowie, że najbardziej kreatywne prace zostały docenione oraz docenieni zostali twórcy bajek.  Każdy z nich zasługuje na tytuł „Bajkopisarza”.

W kategorii klas IV- VIII:

I miejsce – Julia Kamieniarz klasa 7b

II miejsce – Natalia Witoń  klasa 7 b

w kategorii klas I- III:

I miejsce – Filip Kaim klasa 2

II miejsce – Ignacy Kasprzyk klasa 1 a

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody. Fundatorem nagród za I miejsce jest rada rodziców. Odbiór nagród za I i II miejsce w sekretariacie szkoły. Dziękuję uczniom za odwagę, piękne prace literackie i wzięcie udziału w konkursie, życzę sukcesów nowym roku kalendarzowym.

mgr Ewa Stanach

Wielkie święto…

Droga Babciu! Drogi Dziadku!

W imieniu wszystkich wnucząt z naszej szkoły oraz z oddziału przedszkolnego – przy okazji Świąt Babci i Dziadka pragniemy Wam przesłać z serca płynące gorące życzenia : zdrowia i radości , a w darze przyjmijcie od nas te oto pełne wdzięczności słowa i piosenkę oraz obejrzyjcie prezentację prac plastycznych, które powstały specjalnie dla Was, jako podziękowanie za to, że jesteście.

mgr Renata Antoszczyk

Nikt na świecie nie dorówna

Babci i Dziadkowi!

A dlaczego?

A dlatego, że są wyjątkowi!

Kto gra z nami w różne gry?

Kto o nasze zdrowie drży?

Kto nam bajki opowiada?

Kto zabawki nam układa?

Kto podskoki z nami ćwiczy?

I kto z nami gwiazdy liczy?

Kto gotuje nam pyszności?

I kto nigdy się nie złości?

Kto całusów i uśmiechów

Nigdy nam nie skąpi?

Tylko Babcie i Dziadkowie!

Nikt ich nie zastąpi!

(…)

Tu od wnuczek i od wnuków

Jest do Dziadków prośba…

Ile w parkach szumi liści…

Ile gwiazd na niebie świeci…

Ile domów stoi w miastach…

Ile ptaków w górze leci…

Ile ryb w jeziorach pływa…

Ile mrówek kryje las…

Tyle jeszcze lat, Kochani, rozpieszczajcie nas!

( M. Strzałkowska)

Prezentacja Babcia i Dziadek – portret

Zbliża się Dzień Chłopaka

DZIEŃ  CHŁOPAKA

  30 WRZEŚNIA  

DNIEM   MUCHY  I   KRAWATA

Wszyscy chłopcy przychodzą w krawacie lub w muszce 🙂 Dziewczynki jeśli chcą, również mogą założyć w tym dniu krawat lub muchę:)

mgr Dominika Brzózka

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego – poznajcie swoich kandydatów!

KANDYDACI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Imię i nazwisko kandydata oraz planowane działania/krótka charakterystyka:

PAWEŁ  BARAŃSKI -więcej akcji oczyszczania planety, dzień Pluszowego Misia, dzień Śmiesznego Stroju, spotkania integracyjne między klasami.

GABRIELA ORZECHOWSKA- więcej zwierząt w szkole, „Dzień przyrody”, „Dzień bez zadań”

MAJA ŚLUSARCZYK – ” Dzień z PUPILEM w szkole”.

MAJA BARAŃSKA

OLIVIER GOŁĘBIOWSKI

JULIA DOMINIK

MILENA PALICHLEB

GABRIEL KUCEK – jestem koleżeński, pomagam innym w potrzebie. Potrafię szybko się zaprzyjaźniać z innymi. Bardzo lubię sport (siatkówka, piłka nożna)

ZOFIA MAJER – wprowadzenie szczęśliwego numerka oraz przerw na świeżym powietrzu.

MARIA CHOMIK – moją pasją jest taniec, jestem koleżeńska, pomocna i kreatywna.

IGOR BEDNARCZYK

MIKOŁAJ KIEROŃSKI

mgr Grzegorz Ginter

 

Pamiętamy…

Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski. Niemcy i Sowieci po obu stronach frontu zwalczali oddziały idące Powstaniu na pomoc. Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków.

1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.Wyjdź z domu, wysiądź z samochodu, na minutę oderwij się od pracy. Pokaż innym, że pamiętasz. Złóż hołd bohaterom.

Przejdź do treści