Samorząd Uczniowski zaprasza!
Baju …Baju…Baju…Zostań Bajkopisarzem
Dobiegł końca czas nadsyłania prac literackich na konkurs „Baju …Baju…Baju… Zostań Bajkopisarzem”. Z największą radością informuję Was drodzy uczniowie, że najbardziej kreatywne prace zostały docenione oraz docenieni zostali twórcy bajek. Każdy z nich zasługuje na tytuł „Bajkopisarza”.
W kategorii klas IV- VIII:
I miejsce – Julia Kamieniarz klasa 7b
II miejsce – Natalia Witoń klasa 7 b
w kategorii klas I- III:
I miejsce – Filip Kaim klasa 2
II miejsce – Ignacy Kasprzyk klasa 1 a
Na zwycięzców konkursu czekają nagrody. Fundatorem nagród za I miejsce jest rada rodziców. Odbiór nagród za I i II miejsce w sekretariacie szkoły. Dziękuję uczniom za odwagę, piękne prace literackie i wzięcie udziału w konkursie, życzę sukcesów nowym roku kalendarzowym.
mgr Ewa Stanach
Wielkie święto…
Droga Babciu! Drogi Dziadku!
W imieniu wszystkich wnucząt z naszej szkoły oraz z oddziału przedszkolnego – przy okazji Świąt Babci i Dziadka pragniemy Wam przesłać z serca płynące gorące życzenia : zdrowia i radości , a w darze przyjmijcie od nas te oto pełne wdzięczności słowa i piosenkę oraz obejrzyjcie prezentację prac plastycznych, które powstały specjalnie dla Was, jako podziękowanie za to, że jesteście.
mgr Renata Antoszczyk
Nikt na świecie nie dorówna
Babci i Dziadkowi!
A dlaczego?
A dlatego, że są wyjątkowi!
Kto gra z nami w różne gry?
Kto o nasze zdrowie drży?
Kto nam bajki opowiada?
Kto zabawki nam układa?
Kto podskoki z nami ćwiczy?
I kto z nami gwiazdy liczy?
Kto gotuje nam pyszności?
I kto nigdy się nie złości?
Kto całusów i uśmiechów
Nigdy nam nie skąpi?
Tylko Babcie i Dziadkowie!
Nikt ich nie zastąpi!
(…)
Tu od wnuczek i od wnuków
Jest do Dziadków prośba…
Ile w parkach szumi liści…
Ile gwiazd na niebie świeci…
Ile domów stoi w miastach…
Ile ptaków w górze leci…
Ile ryb w jeziorach pływa…
Ile mrówek kryje las…
Tyle jeszcze lat, Kochani, rozpieszczajcie nas!
( M. Strzałkowska)
Święto obchodzone corocznie 20 listopada
Ogólnopolski Dzień ….. ( kogo/czego ?)
Czy macie prawa? Jakie są Wasze prawa?
Kto z Was zna odpowiedź?
Czy Twoje prawa są przestrzegane?
Odpowiedzi proszę kierować na adres:
gginter@spdulowa.one.pl
*na uczestników nie czekają wysokie nagrody pieniężne.
mgr Grzegorz Ginter
Święto Niepodległości
Zbliża się Dzień Chłopaka
DZIEŃ CHŁOPAKA
30 WRZEŚNIA
DNIEM MUCHY I KRAWATA
Wszyscy chłopcy przychodzą w krawacie lub w muszce 🙂 Dziewczynki jeśli chcą, również mogą założyć w tym dniu krawat lub muchę:)
mgr Dominika Brzózka
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego – poznajcie swoich kandydatów!
KANDYDACI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Imię i nazwisko kandydata oraz planowane działania/krótka charakterystyka:
PAWEŁ BARAŃSKI -więcej akcji oczyszczania planety, dzień Pluszowego Misia, dzień Śmiesznego Stroju, spotkania integracyjne między klasami.
GABRIELA ORZECHOWSKA- więcej zwierząt w szkole, „Dzień przyrody”, „Dzień bez zadań”
MAJA ŚLUSARCZYK – ” Dzień z PUPILEM w szkole”.
MAJA BARAŃSKA
OLIVIER GOŁĘBIOWSKI
JULIA DOMINIK
MILENA PALICHLEB
GABRIEL KUCEK – jestem koleżeński, pomagam innym w potrzebie. Potrafię szybko się zaprzyjaźniać z innymi. Bardzo lubię sport (siatkówka, piłka nożna)
ZOFIA MAJER – wprowadzenie szczęśliwego numerka oraz przerw na świeżym powietrzu.
MARIA CHOMIK – moją pasją jest taniec, jestem koleżeńska, pomocna i kreatywna.
IGOR BEDNARCZYK
MIKOŁAJ KIEROŃSKI
mgr Grzegorz Ginter
Pamiętamy…
Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski. Niemcy i Sowieci po obu stronach frontu zwalczali oddziały idące Powstaniu na pomoc. Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków.
1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.Wyjdź z domu, wysiądź z samochodu, na minutę oderwij się od pracy. Pokaż innym, że pamiętasz. Złóż hołd bohaterom.






















