Dzień dobrych uczynków


19 maja 2010 obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. W ubiegłym roku nasza szkoła pierwszy raz przyłączyła się do tej akcji . Ponieważ podobają nam się jej założenia i cele w tym roku również zorganizowaliśmy imprezę, w którą zaangażowali się uczniowie i nauczyciele szkoły.

Nasz dobry uczynek podarowaliśmy naszej szkole. Aby zwiększyć księgozbiór biblioteki szkolnej, 19 maja zorganizowaliśmy zbiórkę książek. Akcja pod hasłem „ Podaruj książkę bibliotece” cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. W tym dniu zebraliśmy 148 książek i bajek o różnej tematyce. Jest to duża ilość jak na tak małą szkołę, liczącą niespełna 200 uczniów. Warunkiem, było podarowanie książki z własnych, domowych zbiorów, a nie zakup nowego egzemplarza w księgarni.
Dobry uczynek zrobili również nauczyciele, którzy wspólnie z Panią Dyrektor oraz uczniami klasy VI, przez kilka godzin, czytali w bibliotece szkolnej książki dla dzieci.
Chętnie współpracujemy z Waszą fundacją i nie jest to jedyna akcja, w której bierzemy udział. Czekamy na kolejne edycje .