A- A A+

Szkolne warsztaty Wielkanocne W ZGODZIE Z TRADYCJĄ

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych „ W ZGODZIE Z TRADYCJĄ”. Odbywały się w następujących dniach marca:


15 III 2010 r.
dzieci pięcioletnie i sześcioletnie wykonywały płaską formę pisanki. Warsztaty prowadziły panie z WDK w Karniowicach: p. Anna Reciak i p. Agnieszka Klejdysz. Tradycyjne metody kraszenia i ozdabiania jajek zaprezentowała dzieciom przewodnicząca KGW w Karniowicach p.Barbara Paszcza


16 III 2010 r.
uczniowie klasy I oraz klasy III zdobili jajka z wykorzystaniem tradycyjnych metod. Zajęcia prowadziły panie z KGW w Karniowicach: p. Barbara Paszcza, p. Władysława Kopacz oraz p. Aneta Światkowska. Efektem warsztatów były wykonane przez dzieci piękne kolorowe pisanki i kraszanki.

22 III 2010 r. uczniowie klasy IV i klasy V uczyli się robić stroiki świąteczne pod kierunkiem pani Marii Zając. Każdy z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywał dla siebie stroik według pomysłu i wzoru pani Marii Zając.

W tym dniu klasa VI uczestniczyła w warsztatach, które odbywały się w Domu Strażaka w Dulowej. Dzieci poznawały przepisy i sposoby wypiekania bab oraz różnych wielkanocnych ozdób z ciasta. Po upieczeniu smakołyków dzieci z ochotą przystąpiły do degustacji. Warsztaty prowadziły panie z KGW w Dulowej: p. Halina Duda, p. Irena Jura, p. Władysława Łyko, p. Alfreda Tekielak, p. Janina Załusińska, p. Mariola Baranek, p. Teresa Tarkowska, p. Irena Wentrys. Panie przygotowały również dla dzieci słodki poczęstunek, który bardzo im smakował. Nasi uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi , smacznymi wypiekami świątecznymi i z wielkanocnymi życzeniami.

25 III 2010 r.klasa IIa oraz klasa IIb poznały i wykonały tradycyjne palmy wielkanocne zgodnie z obowiązującymi zasadami naszego regionu. Zajęcia prowadziły panie z KGW z Dulowej: p. Halina Duda, p. Janina Załusińska, p. Alfreda Tekielak, p. Władysława Dyduła. Pani A. Tekielak zaprezentowała różne sposoby wykonywania kwiatów z bibuły, którymi ozdabia się palmy wielkanocne.

W przygotowaniu potrzebnych materiałów do wykonania tradycyjnych palm oprócz wyżej wymienionych pań należy podkreślić zaangażowanie i pracę dwóch panów: p. Ryszarda Wentrysa oraz p. Wiesława Załusińskiego.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach wielkanocnych zostały zaprezentowane na WYSTAWCE ŚWIĄTECZNEJ zorganizowanej na przewiązce szkolnej. Z dumą i podziwem patrzymy na dzieła naszych młodych artystów.

Skip to content