A- A A+

Wycieczka do Krakowa

18.06.18r. dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Dulowej oraz uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Teatr Groteska, gdzie oglądaliśmy baśń pt.,,Czerwony Kapturek”. Czerwony Kapturek okazał się niezwykle kolorowym i wesołym
musicalem, który rozbawił wszystkich do łez i pozwolił nam zapomnieć o szarej rzeczywistości. Postacie występujące w popularnej historii były to lalki z kończynami z gumy,które wykonywały śmieszne akrobacje. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer do smoka wawelskiego, który swoją kryjówkę miał u podnóża krakowskiego wzgórza.  Ziejący ogniem smok zrobił na dzieciach duże wrażenie. Dzieci zakupiły sobie swojego małego smoczka na pamiątkę.
Oglądaliśmy również pomnik psa Dżoka, który jest symbolem psiej wierności. Pies przez rok czekał na rondzie  Grunwaldzkim na swojego pana, który zmarł w tym miejscu. Historia Dżoka uznawana jest przez wielu za jedną z legend Krakowa. Wycieczka nasza dobiegła do końca a my pełni wrażeń z magicznego miasta Krakowa, dotarliśmy szczęśliwie do naszych domów. Wrócimy tam jeszcze nie raz.

mgr Aneta Bałuszek

Skip to content