Wystawa Mobilna Naukowiej przyjedzie do Trzebini

W dniach 7. i 8. marca 2019 r. w Trzebini będzie gościć Wystawa Mobilna Naukowiej. Opowieść o powietrzu. Wystawa, zawierająca eksponaty interaktywne, będzie miejscem prowadzenia zajęć edukacyjnych przez animatorów Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. W pneumatycznie rozsuwanej naczepie ciężarowej, na 60 m2 powierzchni zaprezentują 13 ciekawych eksponatów, obejmujących tematykę powietrza, w tym jego naturę i obecność w przyrodzie, wpływ na zdrowie człowieka oraz wykorzystanie w życiu codziennym.

Wystawa Mobilna Naukowiej. Opowieść o powietrzu to interaktywna opowieść o naturze i znaczeniu powietrza dla człowieka. W atrakcyjny sposób porusza ważne zagadnienia przyrodnicze. Uczy przez zabawę. Celem wystawy jest zainspirowanie odwiedzających do stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi poprzez doświadczenia.

Wykorzystanie interaktywnych eksponatów do wspólnego odkrywania nowych, nieznanych treści, pobudza i rozwija wyobraźnię oraz uczy wyciągania wniosków na podstawie uzyskiwanych doświadczeń i ich wyników. Ekspozycja ilustruje zagadnienia realizowane w szkołach lub poza nią. Świetnie sprawdzi się jako narzędzie do usystematyzowania posiadanych wiadomości.

Wystawa Mobilna Naukowiej dedykowana jest uczniom klas 4 – 8 szkoły podstawowej i w godzinach od 8.00 do 15.15 będzie dostępna tylko dla nich (organizacją wizyt zajmuje się Urząd Miasta w Trzebini za pośrednictwem placówek oświatowych). Osoby indywidualne zapraszamy w czwartek (7 marca) w godzinach 15.30 – 17.30. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, o wejściu na ekspozycję decyduje kolejność przybycia.

Maksymalna liczba zwiedzających jednorazowo: 20 osób.

Planowany czas wizyty: ok. 25-30 minut.

Lokalizacja: parking Domu Kultury „Sokół” przy ul. Kościuszki 74

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

WAŻNA INFORMACJA: W związku z organizacją wystawy mobilnej Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon informujemy, że w dniach 5 – 8 marca 2019 r. mogą wystąpić problemy z miejscami parkingowymi przy DK „Sokół”. Za utrudnienia przepraszamy.