A- A A+

Warsztaty Wielkanocne

W ostatnim tygodniu marca odbyły się WARSZTATY WIELKANOCNE.

Uczniowie klasy I wykonywali pisanki metodą tradycyjna z pomocą pań z KGW w Karniowicach oraz pani Anety Świadkowskiej. Dzieci poznały również części stroju krakowskiego, który zaprezentowała przewodnicząca KGW w Karniowicach- pani Barbara Paszcza.

Klasa II wraz z paniami z KGW w Dulowej robiła piękne, kolorowe palmy z uwzględnieniem tradycji, z którą dzieci zostały zapoznane na warsztatach.

Nasze pięciolatki i sześciolatki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panie z WDK w Karniowicach. Pięciolatki robiły kolorowe wiszące pisanki, a sześciolatki tworzyły pisanki ozdabiając kolorowe wydmuszki.

Z pomocą pani Marii Zając uczniowie klasy III wykonali wielkanocne stroiki, które ozdobią świąteczne stoły.
Pani Renata Antoszczyk prowadziła zajęcia, na których uczniowie klasy IV a, b oraz klasy V wykonali kartki i stroiki wielkanocne. Wszystkie prace możemy oglądać i podziwiać na wystawie zorganizowanej na szkolnej przewiązce.

Serdecznie dziękujemy paniom z KGW w Dulowej i z KGW w Karniowicach, pracownikom z WDK w Karniowicach, pani Renacie Antoszczyk, pani Anecie Świadkowskiej oraz pani Marii Zając za przygotowanie, przeprowadzenie warsztatów wielkanocnych oraz pielęgnowanie i podtrzymywanie TRADYCJI.

Skip to content